به سایت شرکت فناوران طرح و توسعه سپنا خوش آمدید.

آدرس:

تهران ، پارک فناوری پردیس، خیایان نوآوری ، مرکز فناوری نخبگان ، طبقه اول

تلفن تماس:

76250233 021

ایمیل:

info@sepnatech.com

هوش مصنوعی در خودرو

اغلب تصادفات جاده به دلیل اشتباهات انسانی رخ می دهد. در نتیجه سیستم های پیشرفته همیار راننده با هدف خودکار شدن و تقویت سیستم های ایمنی خودرو توسعه یافتند. امروزه ثابت شده است که سیستم های خودکاری که با ADAS به خودروها راه یافته اند توانسته اند که کشته های سوانح جاده ای را با جبران اشتباهات انسانی کاهش دهد. ویژگی های امنیتی این سیستم به این منظور طراحی شده اند که با ارائه فناوری های که خطرات احتمالی را به راننده هشدار می دهد یا در اختیار گرفتن کنترل خودرو دز زمان لازم از وقوع تصادفات جلوگیری کنند. ویژگی های انطباقی هم می تواند سیتسم هایی مانند خودکار شدن سیستم روشنایی خودرو، کروز کنترل، ترمز خودکار، هشدارهای ترافیکی و ناوبری، اتصال به تلفن های هوشمند، آگاه سازی راننده درباره خودروهای دیگر یا خطرات احتمالی، سیستم هشدار تغییر خط جاده و نمایش نقاط کور راننده را شامل شود.

متاسفانه اغلب حوادث رانندگی در جاده ها به دلیل اشتباهات انسانی رخ مید هد که منجر به نتایج غیرقابل جبران می شود .در نتیجه سیستم های دستیار راننده توانسته اند تا حد بسیار زیادی این نوع حوادث را کاهش دهند .

سیستم ADAS تبدیل شده است به یکی از سریع ترین بخش های در حال رشد در شرکت رنو.استفاده روزافزون از سیستم های ایمنی ISO 26262 ، توسعه فناوری های خاص استاندارد مانند IEEE 2020 برای کیفیت حسگر تصویر و همچنین استفاده ازپروتکل های  ارتباطی همانند API اطلاعات استفاده می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.